Informacje o projekcie

Pomocnik leśnika

Projekt „Zostań pomocnikiem leśnika  ma na celu zainteresowanie dzieci i młodzieży ciekawą pracą leśnika, pomoc w zrozumieniu zagadnień związanych z gospodarką leśną oraz przybliżenie tajemnic lasu.

Leśnicy zapraszają rodziny i młodzież szkolną z opiekunami na  wędrówkę po lesie z zeszytem edukacyjnym. Rozwiązanie kolejnych zadań może umożliwić zdobycie  odznaki „Pomocnik Leśnika”

Projekt przygotowano na terenie trzech nadleśnictw położonych w sąsiedztwie Krakowa: Nadleśnictwo Krzeszowice, Miechów i Niepołomice, kierując tym samym projekt do mieszkańców  wielkiego miasta, dla których wycieczka do lasu to weekendowy  sposób na relaks i odpoczynek. Bardzo często w wyprawach do lasu biorą udział dzieci w wieku 6-9 lat. Dla nich właśnie przygotowane zostały zeszyty z zadaniami. Dla rodziców i opiekunów dostępny jest zeszyt z rozwiązaniami i rozszerzeniem tematów , których dotyczą zadania. Ścieżki są oznakowane w terenie palikami punktów przystankowych i kierunkowskazami.

Wycieczki do lasu  są szansą na zdobycie odznaki „Pomocnik Leśnika” oraz ciekawych nagród, które będą wręczane na stanowiskach edukacyjnych w czasie trwania imprez okolicznościowych w Nadleśnictwach RDLP w Krakowie.