Nadleśnictwo Myślenice

Ścieżka w Nadleśnictwie Myślenice biegnie przez kompleks położony bezpośrednio przy mieście Myślenice w Leśnictwie Ukleina. Prowadzi ona prawie w całości drogą asfaltową, ostatni jej odcinek to droga gruntowa, długość ścieżki to około 1700 m i tyle samo drogi powrotnej – wracamy tą samą trasą.
Ścieżka prowadzi po drodze leśnej zamkniętej dla ruchu, samochód można pozostawić na parkingu w Myślenicach np. przy Stadionie sportowym u zbiegu ul. Piłsudskiego i Zdrojowej w Myślenicach, skąd do początku ścieżki jest tylko ok. 500 m – dojście ulicą Zacisze. Początek ścieżki: GPS (49.818595, 19.949350) – tuż za rogatką, gdzie zlokalizowane jest pierwsze zadanie.
Dojazd do ścieżki prowadzi od zjazdu z drogi krajowej S7 (tzw. „Zakopianka”) do Myślenic na ul. Piłsudskiego, którą należy kierować się w stronę Zarabia (dzielnica Myślenic) mostem nad rzeką Rabą, aż do skrzyżowania z ul. Zdrojową. Na skrzyżowaniu należy skręcić w lewo, a następnie od razu, po kilku metrach w prawo w ul. Zacisze. Początek ścieżki znajduje się na końcu tej ulicy.